Hľadáte svoje povolanie snov, ktoré by vám aj dobre vynášalo? A čo tak streamovanie

Slovo streamer už dnes pozná asi každý. V skratke ide o človeka, ktorý vysiela naživo na internete. Často hraje videohry či vykonáva iné aktivity, dôležité však je, aby to robil pred kamerou pre publikum. Vie si tak celkom slušne zarobiť. Chceli by ste sa stať takýmto streamerom z povolania aj vy? Tak čítajte ďalej!

Hľadáte svoje povolanie snov, ktoré by vám aj dobre vynášalo? A čo tak streamovanie
(zdroj: unsplash.com)

Slúchadlá sú základ

Na to, aby ste mohli profesionálne streamovať, potrebujete samozrejme profesionálne vybavenie. Prvé, čo budete potrebovať, sú určite bezdrôtové slúchadlá. Bezdrôtové preto, lebo je to pohodlná a praktická možnosť na stremovanie bez zbytočných káblov. Mnohé z nich sú dokonca navrhnuté tak, aby boli ľahké a pohodlné na dlhodobé nosenie. Pri ich kupovaní myslite najmä na kvalitu zvuku, pretože budete potrebovať čistý a ostrý zvuk. Ďalšou kľúčovou záležitosťou je výdrž batérie. Slúchadlá, ktoré vydržia dlho aj bez nabíjania, budú pre streamovanie tou ideálnou voľbou. Hodia sa aj špeciálne funkcie, ako napríklad potlačenie okolitého hluku.

Všetko vybavenie musí byť čo najkvalitnejšie

Samozrejme, ak doma nemáte kvalitný a spoľahlivý internet, asi sa streamovanie nemôže stať vaším povolaním. Mali by ste mať aj základné počítačové zručnosti, pretože si určite budete musieť nastavovať zvuk, aby bol vás hlas čistý a počuteľný. A k slúchadlám si tak pridajte ešte samostatný mikrofón, mixér a webkameru. Všetko z toho, samozrejme, dostatočne kvalitné. Hodiť sa pravdepodobne bude aj statív, aby ste kameru udržali stabilnú v polohe, ktorú si vaše streamovanie bude vyžadovať. Nezabudnite aj na osvetlenie miestnosti, z ktorej budete streamovať, pretože ak nebude stabilné a dostatočné, uberie to celkovú kvalitu vášho streamu. Tvár a okolie by malo byť dobre osvetlené a dobre viditeľné.

Je to návratná investícia?

V neposlednom rade určite myslite aj na svoje zdravie a pohodlie. Investujte preto do pohodlného a funkčného stola aj stoličky, ktoré vám umožnia streamovať dlhé hodiny bez narušenia komfortu či zhoršenia zdravia. Možno sa pýtate, či je po týchto všetkých investíciách vlastne streamovanie výhodné. Odpoveďou je, že čo do niečoho vložíte, to sa vám vráti. Streamovanie je stále in a ľuďom sa vďaka nemu stále darí slušne zarábať. Ak do svojich streamov vložíte dostatok času a úsilia, môže sa vám to vrátiť v podobe úspechu. Musíte byť len originálni a trpezliví. Hoci napríklad hranie videohier je všeobecne považované za skôr mužskú, alebo chlapčenskú záležitosť, súčasnosť búra konvencie aj v tomto. Takže sa určite nebojte byť aj streamerkami-ženami.