Toto u svojej manikérky nikdy nerobte! Alebo zlé návyky, ktorých sa zbavte

V súčasnosti stavia veľa žien na profesionálnu úpravu nechtov a namiesto domácej starostlivosti o ne radšej navštívi kozmetický salón alebo manikérku. Chystáte sa tam v blízkej dobe aj vy? Tak sa pozrite, čo manikérky na svojich klientkach neznášajú!

Toto u svojej manikérky nikdy nerobte! Alebo zlé návyky, ktorých sa zbavte
(zdroj: unsplash.com)

Nenoste so sebou dôkazy svojej poslednej činnosti

Asi každý z nás o sebe niekedy niečo nechtami aj nechtiac prezradí. Ak ste napríklad presádzali muškáty, varili lečo alebo slivkový lekvár, špinu za nechtami pred úpravou nechtov v salóne odstráňte. Áno, idete tam síce, aby sa vám postarali o nechty, ale to neznamená, že budú v katastrofálnom stave. Vyčistiť si špinu za nechtami je elementárna záležitosť slušnosti. Ani meškanie nie je práve dôkazom etikety. Ak sa vám už stane, že ostanete trčať v zápche alebo si popletiete čas, vždy radšej svojej manikérke zavolajte a oznámte túto skutočnosť. Často sa totiž stáva, že čakajú na zákazníčku aj celé hodiny a tá sa ani neobťažuje dať vedieť, že nepríde. Opäť nič viac, iba elementárna slušnosť.

Farbu si vyberte vopred

Vybrať si správny odtieň z palety niekoľkých desiatok farieb môže byť náročné. Nenaťahujte však tento čas tým, že sa budete dvadsať minút rozhodovať medzi bledoružovou a jasnejšou ružovou. Skúste sa rozhodnúť už počas toho, ako vám manikérka strihá a tvaruje nechty. Tiež nezačnite uprostred procesu ľutovať, že ste sa rozhodli pre tú a nie inú farbu. Myslite na to, že ju predsa nebudete mať doživotne. Mávate často obhryzenú a ohlodanú kožtičku okolo nechtov? Ďalšia vec, ktorou manikérku rozčúlite. Vyberte sa radšej do drogérie a kúpte si kliešte, poprípade tekutý odstraňovač kožtičky. Na zuby zabudnite. Natrhnutá kožtička, ktorá zasahuje až do nechtov, vyzerá zanedbane. Najlepšou voľbou je nechať jej vytvarovanie na profesionála. 

Slušnosť nadovšetko

Na manikúru si nikdy nenoste jedlo a pitie. Aj keď ste hladná, máte chuť na kávu alebo čaj, vydržte to. Jedlo totiž či chcete, alebo nie, ruky zašpiní a ani jeho vôňa nemusí byť ľuďom okolo vás príjemná. Komunikácia je základom dobrej služby – nebojte sa manikérke povedať, že sa vám niečo nepáči, ale zároveň používajte slovo prosím a ďakujem. Nehrajte sa počas práce na nechtoch s telefónom a nerobte to ani krátko po manikúre, pretože ju to celú môže zničiť. Lepšie, ako byť urazená, nepríjemná a dávať neoprávnene zlé recenzie, je dať slušne najavo, že s niečím nie ste spokojná a poprosiť o nápravu.